Umowa najmu lokalu mieszkalnego wzór

17 

Zawierając umowę najmu lokalu mieszkalnego, wynajmujący musi pamiętać, że obowiązują go przepisy ustawy o ochronie praw lokatorów. Określają one między innymi minimalny okres wypowiedzenia umowy czy dopuszczalną częstotliwość i wysokość podwyżek czynszu.

Do sporządzenia takiej umowy warto wykorzystać zatem sprawdzony wzór – wzór umowy najmu lokalu mieszkalnego, który został opracowany zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dokument wystarczy pobrać, wypełnić i wydrukować, a na koniec oddać do podpisu najemcy.

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa najmu może dotyczyć zarówno lokalu użytkowego (na cel prowadzenia działalności gospodarczej), jak i lokalu mieszkalnego (na cele mieszkaniowe). W drugim przypadku strony obowiązują nie tylko przepisy kodeksu cywilnego, ale również przepisy ustawy o ochronie praw lokatorów.

Umowa może zostać zawarta w formie ustnej lub pisemnej, ale jeśli dotyczy okresu dłuższego niż jeden rok, zachowanie formy pisemnej jest obowiązkowe.

Najem lokalu mieszkalnego może trwać przez czas określony lub nieokreślony. Należy wiedzieć, że umowę najmu lokalu na czas nieokreślony obie strony mogą wypowiedzieć w każdym czasie z zachowaniem okresu wypowiedzenia określonego w umowie lub w ustawie.

Poza tym, wynajmujący lokal mieszkalny nie może swobodnie podnosić czynszu, ponieważ najemca jest chroniony zarówno w aspekcie wysokości, jak i częstotliwości podwyżek. 

W umowie najmu lokalu mieszkalnego należy wskazać dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy najmu, wysokość czynszu, sposób i termin płatności, sposób rozliczania opłat za media, a także wysokość ewentualnej kaucji najmu i warunki wypowiedzenia umowy zawartej na czas określony.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa najmu lokalu mieszkalnego wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa najmu lokalu mieszkalnego wzór

Aktualizacja: 2023-05-09

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

umowa-najmu-lokalu-mieszkalnego-wzor
Umowa najmu lokalu mieszkalnego wzór
17