17 zł
Podnajem lokalu jest dopuszczalny pod warunkiem, że zgodę na takie rozwiązanie wyraża wynajmujący – najczęściej właściciel lokalu. Umowę podnajmu zawiera najemca z osobą trzecią, która w takim stosunku prawnym pełni rolę podnajemcy.
Do przygotowania odpowiedniego dokumentu, który pozwoli uregulować prawa i obowiązki stron warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy podnajmu lokalu, który został opracowany zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wystarczy pobrać go, wypełnić i wydrukować. Dokumenty podpisuje najemca i podnajemca.
Podnajem lokalu polega na dalszym wynajęciu już wynajmowanej nieruchomości. Najemca może podnająć lokal, jeśli nie zabrania mu tego umowa najmu, czyli gdy wynajmujący nie ma nic przeciwko wynajęciu lokalu osobie trzeciej.
Umowę podnajmu można zawrzeć na czas określony lub nieokreślony, przy czym nie może ona trwać dłużej niż pierwotna umowa najmu. W przypadku jej rozwiązania, umowa podnajmu również ulegnie automatycznemu wygaśnięciu.
Należy pamiętać, że umowa podnajmu musi zawierać szereg niezbędnych elementów formalnych, takich jak dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy (lokalu), określenie wysokości czynszu i sposobu jego płatności, określenie praw i obowiązków stron.
Do umowy warto dołączyć protokół odbioru lokalu, w którym opisany zostanie jego stan techniczny. Podnajemca odpowiada bowiem za nieruchomość w sposób solidarny wraz z pierwotnym najemcą.
Solidarna odpowiedzialność nie dotyczy jednak czynszu najmu – podnajemca nie odpowiada za to, że najemca nie zapłacił wynajmującemu.
Tytuł dokumentu: Umowa podnajmu lokalu - wzór
Aktualizacja: 2023-05-06
Ilość stron: 2
Format pliku: .DOC
Pobrań: 126
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.