Umowa podnajmu stanowiska fryzjerskiego wzór

17 

Umowa podnajmu stanowiska to nic innego, jak umowa podnajmu części lokalu użytkowego. Jeśli wynajmujący nie sprzeciwia się takiemu rozwiązaniu, najemca może podnająć część lokalu osobie trzeciej. Stosunek podnajmu warto udokumentować jednak za pomocą odpowiedniej umowy.

Do jej sporządzenia można wykorzystać gotowy wzór umowy podnajmu stanowiska fryzjerskiego, który został opracowany z myślą o konkretnym sposobie wykorzystania części lokalu użytkowego. Pismo wystarczy pobrać, wypełnić i wydrukować. 

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Podnajem stanowiska fryzjerskiego to popularne rozwiązanie w dużych salonach, zwłaszcza w galeriach handlowych. Taki podnajem polega na wydzieleniu części lokalu użytkowego i wynajęciu go na konkretny cel – tutaj prowadzenie stanowiska fryzjerskiego.

Dzięki takiemu rozwiązaniu najemca może częściowo zrekompensować sobie koszty, jakie ponosi w związku z najmem całego lokalu. Podnajem jest jednak możliwy wyłącznie za zgodą wynajmującego, czyli właściciela. Poza tym, najemca i podnajemca odpowiadają za stan lokalu solidarnie przed wynajmującym. 

W umowie podnajmu stanowiska należy wskazać między innymi dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy, wysokość czynszu wraz z terminem i sposobem płatności, a także warunki rozliczania pozostałych opłat. Dokument powinien odnosić się do praw i obowiązków stron.

Dobrze również, jeśli zostaje uzupełniony o protokół zdawczo odbiorczy części lokalu.

Należy pamiętać, że umowa podnajmu może zostać zawarta na czas określony lub nieokreślony, jednak ulegnie rozwiązaniu w momencie, kiedy wygaśnie pierwotna umowa najmu lokalu.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa podnajmu stanowiska fryzjerskiego wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa podnajmu stanowiska fryzjerskiego wzór

Aktualizacja: 2023-05-06

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 145

umowa-podnajmu-stanowiska-fryzjerskiego-wzor
Umowa podnajmu stanowiska fryzjerskiego wzór
17