Umowa podnajmu pokoju w mieszkaniu wzór

17 

Najemca mieszkania może podnająć jedno z pomieszczeń osobie trzeciej za zgodą wynajmującego. Jeśli umowa najmu nie zabrania mu dalszego podnajmu lub gdy uzyska odpowiednią zgodę wynajmującego, może zawrzeć umowę podnajmu, aby obniżyć koszty najmu całego mieszkania.

Do przygotowania dokumentu, który reguluje prawa i obowiązki między najemcą a podnajemcą, warto wykorzystać nasz gotowy do wypełnienia wzór umowy podnajmu pokoju w mieszkaniu. Pismo zostało opracowane zgodnie z obowiązującymi przepisami i uwzględnia wszystkie niezbędne elementy formalne. 

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Podnajem pokoju w mieszkaniu pozwala najemcy obniżyć koszty wynajmu całego mieszkania. Wynajmujący często zgadzają się na takie rozwiązanie z uwagi na fakt, że wynajmując całą nieruchomość jednej osobie, nie muszą szukać najemców na każdy pokój osobno.

Główny najemca samodzielnie zajmuje się poszukiwaniem kolejnych najemców. Sam płaci też czynsz za całe mieszkanie na rzecz wynajmującego i pobiera opłaty od poszczególnych podnajemców. 

Umowę podnajmu pokoju w mieszkaniu można zawrzeć tylko wtedy, kiedy zgodę na podnajem wyraża wynajmujący – właściciel mieszkania. Taką zgodą będzie zarówno brak zakazu podnajmu w umowie, jak i osobne oświadczenie wynajmującego.

Należy pamiętać, że każdy podnajemca odpowiada przed wynajmującym za stan lokalu w równym stopniu, co główny najemca. Nie dotyczy to natomiast czynszu najmu – podnajemca nie odpowiada za to, że najemca nie zapłacił wynajmującemu.

W umowie podnajmu należy określić dane stron i przedmiotu najmu, a także czas trwania umowy, wysokość czynszu i sposób regulowania opłat, prawa i obowiązki stron czy warunki wypowiedzenia. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa podnajmu pokoju w mieszkaniu wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa podnajmu pokoju w mieszkaniu wzór

Aktualizacja: 2023-05-06

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 126

umowa-podnajmu-pokoju-w-mieszkaniu-wzor
Umowa podnajmu pokoju w mieszkaniu wzór
17