17 zł
Podnajem lokalu użytkowego jest możliwy w przypadku, kiedy nie zabrania tego jego właściciel, czyli wynajmujący. W ramach podnajmu najemca najczęściej wydziela część lokalu użytkowego i podnajmuje go konkretnej osobie – tutaj podnajemcy.
Należy pamiętać, że zarówno najemca, jak i podnajemca odpowiadają za stan lokalu przed wynajmującym w sposób solidarny. Warto wykorzystać więc wzór umowy podnajmu lokalu użytkowego, aby uregulować ich prawa i obowiązki, chroniąc tym samym interesy każdej ze stron – także wynajmującego.
Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:
Podnajem lokalu użytkowego to podnajem lokalu przeznaczonego na cel prowadzenia działalności gospodarczej, na przykład stanowiska kosmetycznego w galerii handlowej.
Aby najemca mógł zawrzeć umowę podnajmu, musi uzyskać zgodę wynajmującego. Brak zakazu podnajmu w umowie również uznawany jest za wyrażenie zgody na podnajem.
Należy pamiętać, że podnajemca i najemca odpowiadają za stan lokalu w sposób solidarny. Kluczowe jest zatem określenie w umowie praw i obowiązków stron, w tym także sposobu użytkowania lokalu. Podnajemca nie odpowiada przed wynajmującym jedynie w zakresie czynszu, który płaci najemcy.
W umowie podnajmu należy określić między innymi dane stron, przedmiot umowy (całość lub część lokalu użytkowego), cel zawarcia umowy, wysokość czynszu wraz z terminem i sposobem płatności, a także warunki wypowiedzenia umowy i okres jej obowiązywania.
Umowa podnajmu może zostać zawarta na czas określony lub nieokreślony, ale nie dłuższy niż umowa najmu.
Tytuł dokumentu: Wzór umowy podnajmu lokalu użytkowego - wzór
Aktualizacja: 2023-10-09
Ilość stron: 2
Format pliku: .DOC
Pobrań: 128
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.