Umowa podnajmu części lokalu użytkowego wzór

17 

Podnajem wyznaczonej części lokalu użytkowego to popularne rozwiązanie, zwłaszcza w dużych galeriach handlowych. Wydzielona część lokalu może pełnić na przykład rolę stanowiska kosmetycznego czy fryzjerskiego. Umowę podnajmu najemca może zawrzeć z podnajemcą jedynie za zgodą wynajmującego.

Do przygotowania takiego dokumentu warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy podnajmu części lokalu użytkowego, który uwzględnia wszystkie wymagane elementy formalne. Pismo wystarczy pobrać, uzupełnić i wydrukować. 

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Lokal użytkowy może zostać podzielony na części, a te najemca ma prawo wynająć innym pod warunkiem, że wynajmujący, czyli właściciel nieruchomości, nie sprzeciwia się takiemu rozwiązaniu.

Jeśli umowa najmu nie uwzględnia zakazu podnajmu lub gdy najemca uzyskał zgodę wynajmującego na podnajem, zawarcie umowy podnajmu części lokalu użytkowego będzie w pełni zgodne z prawem.

Umowę podnajmu można podpisać na czas określony lub nieokreślony. Należy pamiętać jednak, że ulegnie ona automatycznemu rozwiązaniu wraz z chwilą wygaśnięcia umowy najmu. Co ważne, każdy podnajemca odpowiada przed wynajmującym w sposób solidarny wraz z najemcą, a to również warto podkreślić w umowie. 

Przygotowując umowę podnajmu, należy uwzględnić w niej między innymi dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy, określenie czasu trwania umowy, wysokości czynszu najmu wraz z terminem i sposobem płatności, a także sposób rozliczania pozostałych opłat (media).

Dokument może odnosić się również do ewentualnej kaucji najmu czy warunków wypowiedzenia umowy przed terminem.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa podnajmu części lokalu użytkowego wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa podnajmu części lokalu użytkowego wzór

Aktualizacja: 2023-05-06

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 128

umowa-podnajmu-czesci-lokalu-uzytkowego-wzor
Umowa podnajmu części lokalu użytkowego wzór
17