17 zł
Umowa podnajmu to umowa dalszego najmu mieszkania już wynajmowanego. Jeśli umowa najmu tego nie zabrania, najemca może podnająć nieruchomość osobie trzeciej. Powinien pamiętać jednak, że wraz z podnajemcą odpowiada za stan mieszkania przed wynajmującym.
W celu uregulowania praw i obowiązków stron podnajem warto udokumentować. Można wykorzystać w tym celu wzór umowy podnajmu mieszkania, który uwzględnia wszystkie istotne postanowienia takiego kontraktu. Wystarczy pobrać go, uzupełnić i wydrukować.
O podnajmie mieszkania mówi się wtedy, kiedy wynajmowana już nieruchomość zostaje przekazana osobie trzeciej w ramach kolejnego stosunku najmu – podnajmu. Umowę tego typu najemca może zawrzeć jedynie pod warunkiem, że nie zabrania mu tego pierwotna umowa zawarta z wynajmującym lub gdy uzyska wyraźną zgodę właściciela nieruchomości, najlepiej na piśmie.
Podnajem mieszkania może trwać maksymalnie tyle samo, co najem mieszkania. Umowę wolno jest zawrzeć na czas nieokreślony, ale należy pamiętać, że wygaśnie ona automatycznie wraz z wygaśnięciem umowy najmu.
W umowie podnajmu mieszkania trzeba określić: dane stron podnajmu, przedmiot podnajmu, wysokość czynszu, termin i sposób płatności czynszu, sposób rozliczania pozostałych opłat. Dokument może odnosić się także do kaucji najmu i warunków wypowiedzenia umowy.
Warto podkreślić w nim, że podnajemca i najemca odpowiadają przed wynajmującym solidarnie za stan mieszkania, co nie dotyczy jednak opłat za czynsz – podnajemca płaci czynsz najemcy, a najemca wynajmującemu.
Tytuł dokumentu: Umowa podnajmu mieszkania - wzór
Aktualizacja: 2023-05-06
Ilość stron: 2
Format pliku: .DOC
Pobrań: 124
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.