Umowa rezerwacyjna najmu mieszkania WZÓR

17 

Jeśli z różnych przyczyn najemca nie może w danym momencie podpisać umowy najmu mieszkania, ma prawo zawrzeć z wynajmującym umowę rezerwacyjną. Takie rozwiązanie znajdzie zastosowanie między innymi w przypadku, kiedy najemca będzie związany inną umową zawartą na czas określony.

Do przygotowania umowy rezerwacyjnej warto wykorzystać sprawdzony wzór umowy rezerwacyjnej najmu mieszkania. Druk uwzględnia wszystkie wymagane elementy formalne. Wystarczy pobrać go i uzupełnić wskazane dane, a następnie wydrukować.

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowy rezerwacyjne można stosować zarówno w stosunku do umów kupna sprzedaży, jak i w stosunku do umów najmu. Rezerwacja jest wykorzystywana w sytuacji, kiedy z różnych przyczyn strony nie mogą w danej chwili zawrzeć umowy docelowej.

Umowa rezerwacyjna najmu mieszkania będzie stosowana między innymi w okresie wakacyjnym przez uczniów i studentów lub w sytuacji, kiedy najemca jest związany inną umową najmu zawartą na czas określony. 

W umowie rezerwacyjnej najmu strony deklarują chęć zawarcia umowy przyrzeczonej, ale nie zobowiązują się do jej podpisania. Rezerwacja prowadzi jedynie do czasowego wyłączenia oferty – po upływie terminu określonego w umowie, wynajmujący ma prawo zawrzeć umowę najmu z inną osobą.

Dokument nie powinien uwzględniać istotnych elementów umowy przyrzeczonej, ponieważ wtedy będzie traktowany jak umowa przedwstępna. 

Umowa rezerwacyjna najmu zawiera zatem przede wszystkim dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy oraz wskazanie czasu trwania rezerwacji. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa rezerwacyjna najmu mieszkania WZÓR”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa rezerwacyjna najmu mieszkania WZÓR

Aktualizacja: 2023-05-06

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 140

umowa-rezerwacyjna-najmu-mieszkania-wzor
Umowa rezerwacyjna najmu mieszkania WZÓR
17