Podanie o przeniesienie do innego przedszkola wzór

17 

Przeniesienie dziecka do innego przedszkola zasadniczo możliwe jest w każdym czasie, o ile placówka docelowa dysponuje wolnymi miejscami. Aby dokonać takiego transferu, podanie o przeniesienie do innego przedszkola należy zaadresować do kierującego tą drugą placówką oświatową.

Zgodnie z przepisami, o przyjęciu dziecka do przedszkola w trakcie roku szkolnego decyduje dyrektor.

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Jak przenieść dziecko do innego przedszkola?

Jeśli rodzice chcą przenieść swoje dziecko do innego przedszkola, całą procedurę powinni rozpocząć od rozmowy z dyrektorem tej placówki, do której dziecko docelowo ma uczęszczać. Warto zapytać kierującego przedszkolem, czy placówka dysponuje wolnymi miejscami.

Jeśli tak jest, rodzice mogą w pierwszej kolejności złożyć rezygnację z tego przedszkola, do którego dziecko aktualnie jest zapisane i odebrać w sekretariacie jego dokumenty – będą wymagane w procedurze rekrutacji do innej placówki.

Następnie opiekunowie powinni wnieść podanie o przeniesienie do innego przedszkola, adresując je już do dyrektora docelowej jednostki. 

Jak napisać podanie o przeniesienie do innego przedszkola?

Podanie o przeniesienie do innego przedszkola musi przyjmować formę pisemną, nawet jeśli rodzice wcześniej porozumieli się w tej sprawie z dyrektorem. Dokument powinien zawierać wszystkie niezbędne dane osobowe dziecka i jego rodziców, a także dane szkoły i grupy, do której aktualnie uczęszcza lub uczęszczało dziecko.

W piśmie należy wskazać także, kiedy przedszkolak miałby zostać przeniesiony. Wniosek o przeniesienie do innego przedszkola wymaga również uzasadnienia. W zależności od okoliczności rodzice mogą powołać się w tym przypadku na:

  • chęć zapewnienia dziecku lepszych warunków – np. gdy placówka posiada ciekawszą ofertę zajęć dodatkowych,
  • konieczność zmiany miejsca zamieszkania lub miejsca pracy,
  • problemy adaptacyjne dziecka w poprzedniej grupie.

Kiedy najlepiej złożyć pismo z prośbą o przeniesienie do innego przedszkola?

Prośba o przeniesienie dziecka do innego przedszkola może zostać złożona w każdym momencie. Jeśli rodzic nagle dowie się, że musi zmienić miejsce pracy, czy miejsce zamieszkania, z tego typu wnioskiem wystąpi niezwłocznie, aby mieć pewność, że w nowym miejscu jego dziecko będzie miało zapewnioną opiekę.

Jeżeli jednak przyczyną przeniesienia jest coś bardziej przewidywanego, na przykład długotrwałe rozmyślanie nad jakością kształcenia w różnych placówkach, podanie o przeniesienie korzystniej będzie złożyć z dużym wyprzedzeniem – na przełomie zimy i wiosny, kiedy zazwyczaj odbywa się rekrutacja.

Dzięki temu dziecko rozpocznie nowy rok szkolny w nowej placówce wraz z innymi dziećmi i nie będzie miało tak dużych problemów adaptacyjnych. 

Warto pamiętać, że w obecnym stanie prawnym nie istnieje zbyt wiele regulacji, które odnoszą się do zasad przenoszenia dziecka z jednego przedszkola do drugiego. Tak naprawdę, jedyny istotny artykuł mówi o tym, że decyzja w takiej sprawie należy do dyrektora.

Przed rozpoczęciem całej procedury należy więc dokładnie zapoznać się ze statutem lub innymi wewnętrznymi rozporządzeniami przedszkola, aby wiedzieć, jakie zasady obowiązują w danej placówce.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o przeniesienie do innego przedszkola wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Podanie o przeniesienie do innego przedszkola wzór

Aktualizacja: 2023-05-18

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 126

Podanie o przeniesienie do innego przedszkola wzór
Podanie o przeniesienie do innego przedszkola wzór
17