Wzór umowy kupna sprzedaży łódki wędkarskiej – wzór

(1 opinia klienta)

17 

Umowa kupna sprzedaży łódki wędkarskiej pełni istotną rolę dowodową. Warto zatem zawrzeć ją na piśmie, nawet w przypadku, kiedy łódź nie podlega obowiązkowej rejestracji, co dotyczy modeli o długości ponad 7,5 metra lub o mocy powyżej 15 kW.

Do przygotowania umowy można wykorzystać natomiast prosty do wypełniania wzór umowy kupna sprzedaży łódki wędkarskiej. Dokument jest gotowy do pobrania i wydruku – w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach do podpisu.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (1)
Informacje o dokumencie

Zgodnie z przepisami, obowiązkowej rejestracji podlegają łodzie wędkarskie o długości przekraczającej 7,5 metra lub o mocy silnika powyżej 15 kW. Aby je zarejestrować, trzeba posiadać dowód zakupu, czyli umowę kupna sprzedaży łódki wędkarskiej.

Jednak dokument warto przygotować również wtedy, kiedy rejestracja łodzi nie jest obowiązkowa. Jego rolą jest bowiem ochrona praw kupującego i sprzedającego. 

W umowie kupna sprzedaży łódki wędkarskiej należy uwzględnić między innymi datę i miejsce transakcji, dane stron, dane przedmiotu umowy oraz cenę sprzedaży, termin i formę płatności, a także termin i sposób wydania przedmiotu nabywcy.

Jeśli łódź jest zarejestrowana, umowa powinna uwzględniać: numer kadłuba, numer identyfikacyjny i numer rejestracyjny.

Każda umowa kupna sprzedaży musi zawierać także kilka istotnych oświadczeń, w tym oświadczenie kupującego o zapoznaniu się ze stanem technicznym łodzi oraz oświadczenie sprzedającego o byciu jej jedynym właścicielem.

1 opinia dla Wzór umowy kupna sprzedaży łódki wędkarskiej – wzór

  1. Michał Dozielski

    dokument bez zarzutów, bardzo pomocny, gotowy do wypełnienia.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy kupna sprzedaży łódki wędkarskiej - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 126

wzor-umowy-kupna-sprzedazy-lodki-wedkarskiej-wzor
Wzór umowy kupna sprzedaży łódki wędkarskiej - wzór
17