Wzór umowy kupna sprzedaży silnika zaburtowego – wzór

17 

Umowa kupna sprzedaży silnika zaburtowego dotyczy zewnętrznego silnika, który nadaje się do napędzania łodzi lub pontonów. Sprzedaż takiego sprzętu powinna zostać udokumentowana umową, która potwierdza dokonanie transakcji przeniesienia prawa własności do silnika na nabywcę.

Do jej przygotowania warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy kupna sprzedaży silnika zaburtowego. Druk uwzględnia wszystkie istotne postanowienia i dobrze zabezpiecza interesy obu stron transakcji. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Fakt zbycia/nabycia silnika zaburtowego powinien zostać udokumentowany tak samo, jak fakt zbycia silnika samochodowego. Umowa dotyczy jednostki napędowej do łodzi lub pontonu.

Należy określić zatem jej rodzaj, parametry i docelowy sposób zastosowania. W umowie kupna sprzedaży łodzi nie powinno zabraknąć takich elementów jak dane stron, data i miejsce transakcji, cena sprzedaży, termin i forma płatności oraz termin i sposób wydania przedmiotu umowy. 

Pisemna umowa kupna sprzedaży silnika zaburtowego pozwala stronom łatwiej dochodzić swoich praw. Jest szczególnie ważna dla kupującego, który na jej podstawie może zgłosić ewentualną reklamację z tytułu rękojmi. 

Dokument może uwzględniać dokładny opis stanu technicznego silnika używanego, a także informacje o ewentualnej gwarancji rozruchowej na silnik.

Sprzedający powinien pamiętać, że odpowiada za ukryte wady fizyczne i prawne sprzedawanego przedmiotu, mimo że kupujący składa w umowie oświadczenie, że zapoznał się ze stanem technicznym silnika i nie zgłasza co do niego zastrzeżeń. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy kupna sprzedaży silnika zaburtowego – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy kupna sprzedaży silnika zaburtowego - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-kupna-sprzedazy-silnika-zaburtowego-wzor
Wzór umowy kupna sprzedaży silnika zaburtowego - wzór
17