Wzór umowy kupna sprzedaży na firmę – wzór

17 

Firma ma możliwość dokonywania zakupów zarówno u kupujących, będących podmiotami gospodarczymi, jak i u osób fizycznych. W obu przypadkach kluczowe będzie odpowiednie udokumentowanie takiej transakcji po to, aby można było zaksięgować umowę, a także rozliczyć ewentualny VAT i podatek dochodowy.

Do przygotowania umowy kupna sprzedaży w takim przypadku warto wykorzystać profesjonalnie opracowany wzór umowy kupna sprzedaży na firmę. Dokument zawiera wszystkie istotne elementy i jest gotowy do uzupełnienia od razu po pobraniu. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Zakup dowolnego przedmiotu na firmę sprawia, że kupujący pozbawia się możliwości dokonania zwrotu takiego przedmiotu bez podania przyczyny w terminie 14 dni, ponieważ nie jest już traktowany jako konsument.

Jednocześnie w umowie kupna sprzedaży na firmę nie mamy do czynienia na przykład z VAT-em, gdyż przedsiębiorca będący czynnym podatnikiem VAT, może zaliczyć takie koszty do kosztów uzyskania przychodu. 

Umowa kupna sprzedaży na firmę znajdzie zastosowanie w przypadku, kiedy stronami transakcji będą osoba fizyczna i osoba prawna, czyli firma (np. jednoosobowa działalność gospodarcza).

Ponieważ osoby fizyczne nie wystawiają faktur, umowa pełni rolę dowodową. Potwierdza fakt przeniesienia prawa własności rzeczy za ustaloną opłatą, jaką jest cena sprzedaży. 

W umowie kupna sprzedaży na firmę należy określić w sposób precyzyjny między innymi dane stron, a także przedmiot umowy, cenę sprzedaży wraz z terminem i sposobem jej uiszczenia oraz termin i sposób wydania rzeczy kupującemu. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy kupna sprzedaży na firmę – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy kupna sprzedaży na firmę - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-kupna-sprzedazy-na-firme-wzor
Wzór umowy kupna sprzedaży na firmę - wzór
17