Umowa kupna sprzedaży broni – wzór

17 

Umowa kupna sprzedaży broni to niezwykle ważny dokument potwierdzający fakt zbycia broni palnej na rzecz konkretnej osoby. W dokumencie ujmuje się zatem wszelkie istotne informacje na temat kupującego, sprzedającego i przedmiotu umowy.

Przygotowując takie potwierdzenie transakcji, warto oprzeć się o sprawdzony wzór umowy kupna sprzedaży broni. Dokument można pobrać i wypełnić przed wydrukowaniem lub wydrukować i wypełnić ręcznie. Do uzupełnienia umowy potrzebne będą informacje z dokumentów tożsamości i pozwolenia na broń.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa kupna sprzedaży broni, jak każda umowa sprzedaży rzeczy, może zostać zawarta pomiędzy osobami fizycznymi w zwykłej formie pisemnej. Z uwagi na charakter przedmiotu sprzedaży kluczowe będzie jednak zawarcie w niej kilku bardzo istotnych elementów formalnych.

Umowa kupna sprzedaży broni musi precyzyjnie wskazywać, kto jest kupującym oraz sprzedającym. Dokument powinien zawierać imiona, nazwiska, numery dowodów osobistych oraz adresy stron. Ważne jest także podanie w nim numerów i dat wydania zaświadczeń uprawniających do nabycia broni. 

W umowie opisuje się także przedmiot umowy, podając nazwę broni, jej kaliber, markę i numer. Oczywistym elementem dowodu transakcji jest również wskazanie ceny sprzedaży wraz z terminem i sposobem płatności oraz określenie terminu i sposobu wydania przedmiotu umowy. 

W dokumencie należy uwzględnić oświadczenie sprzedającego mówiące o tym, że broń będąca przedmiotem umowy jest jego własnością, że nie ma wad prawnych i że nie mają do niej prawa osoby trzecie. Warto podkreślić także, że broń nie jest przedmiotem żadnego postępowania lub zabezpieczenia.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży broni – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa kupna sprzedaży broni - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

umowa-kupna-sprzedazy-broni-wzor
Umowa kupna sprzedaży broni - wzór
17