Umowa dostawy – wzór

17 

Umowa dostawy to podtyp umowy sprzedaży z elementami umowy o dzieło lub umowy kontraktacji. W ramach takiego kontraktu dostawca zobowiązuje się do wytworzenia i dostarczenia rzeczy częściami lub periodycznie, a odbiorca do odebrania rzeczy i zapłacenia za nie ustalonej ceny.

Aby sporządzić umowę dostawy, która dobrze zabezpiecza interesy obu stron, warto wykorzystać profesjonalnie opracowany wzór umowy dostawy. Plik można pobrać i wypełnić jeszcze przed wydrukowaniem w odpowiedniej ilości egzemplarzy. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa dostawy to umowa, w której dostawca zobowiązuje się do wytworzenia rzeczy – oznaczonych tylko co do gatunku – i do ich dostarczenia, a odbiorca zobowiązuje się do odebrania tych rzeczy i uiszczenia za nie ustalonej ceny.

Umowa dostawy powinna zostać sporządzona na piśmie. Stronami takiego kontraktu mogą być dowolne podmioty, a przedmiotem umowy rzeczy o określonych cechach rodzajowych.

W ramach umowy dostawy dostawca powinien zezwolić odbiorcy na sprawdzenie jakości zamówionych rzeczy. Jeśli okaże się, że dostawca wykonuje zamówione przedmioty w sposób wadliwy, czy niezgodny z umową, odbiorca może wezwać go do zmiany sposobu wykonania umowy, a nawet odstąpić od niej po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu na zmianę sposobu wykonania umowy. 

Umowa dostawy może zostać zawarta na czas określony i nieokreślony. W drugim przypadku obie strony mogą wypowiedzieć ją w dowolnym terminie. Umowa wygasa także w momencie osiągnięcia celu umowy – zakończenia dostawy. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa dostawy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa dostawy - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

umowa-dostawy-wzor-pdf-doc
Umowa dostawy - wzór
17