Umowa na wykonanie dachu – wzór

17 

Umowa na wykonanie dachu jest umową o roboty budowlane, czyli pochodną umowy o dzieło. Nawiązując współpracę z dekarzem, warto zawrzeć taką umowę na piśmie, aby zabezpieczyć interesy obu stron.

Do przygotowania dokumentu można wykorzystać sprawdzony, profesjonalnie opracowany wzór umowy na wykonanie dachu, który został sporządzony w oparciu o obowiązujące przepisy kodeksu cywilnego. Dokument zawiera wszystkie wymagane elementy formalne. Wystarczy pobrać go i uzupełnić zgodnie ze wskazówkami. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowę na wykonanie dachu najkorzystniej jest wzorować na umowie o roboty budowlane, ponieważ ten rodzaj umowy najlepiej zabezpiecza interesy wykonawcy i inwestora.

Zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego, w ramach umowy o roboty budowlane wykonawca musi wykonać dzieło zgodnie z projektem, zgodnie z przepisami oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej. Natomiast inwestor powinien odebrać gotowe dzieło i uiścić za nie ustaloną kwotę wynagrodzenia. 

W umowie na wykonanie dachu należy uwzględnić między innymi dane stron, oznaczenie przedmiotu i celu zawarcia umowy, wysokość wynagrodzenia dla wykonawcy wraz z terminem i sposobem płatności, a także termin rozpoczęcia i zakończenia prac.

Umowa może uwzględniać również warunki wypowiedzenia i odstąpienia od kontraktu oraz zasady naliczania kar umownych za nieterminową realizację prac. 

Umowę z dekarzem najlepiej zawrzeć w formie pisemnej. Dokument pełni rolę dowodową i pozwala inwestorowi dochodzić swoich praw, między innymi na podstawie rękojmi. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa na wykonanie dachu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa na wykonanie dachu - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 126

umowa-na-wykonanie-dachu-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa na wykonanie dachu - wzór
17