Wzór umowy tymczasowej w Spółce z o.o.

17 

Umowa tymczasowa w spółce z o.o. zawierana jest między agencją pracy tymczasowej a pracownikiem. Na podstawie takiej umowy następuje tak zwany wynajem pracownika. Praca w ramach takiej umowy może mieć charakter doraźny, okresowy lub sezonowy. Jej warunki należy uregulować za pomocą umowy w formie pisemnej.

Do przygotowania takiej umowy warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy tymczasowej w spółce z o.o. Dokument zawiera wszystkie wymagane elementy formalne. Wystarczy pobrać go, uzupełnić zgodnie z wytycznymi i wydrukować do podpisu.  

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa tymczasowa – umowa pracy tymczasowej – w spółce z o.o. jest zawierana między: pracownikiem i agencją pracy tymczasowej. W ramach takiej umowy pracownik świadczy pracę o charakterze okresowym, doraźnym lub sezonowym.

Charakterystyczną cechą umowy tymczasowej jest krótki okres obowiązywania takiej umowy. Jej zawarcie nie powoduje nawiązania stosunku pracy. Dokładny zakres obowiązków, a także odpowiedzialności pracodawcy względem pracownika określają postanowienia umowy.

W umowie tymczasowej w spółce z o.o. należy określić między innymi wymiar etatu, zakres obowiązków pracownika oraz wysokość jego wynagrodzenia. Dokument wskazuje, na rzecz jakiego podmiotu pracownik ma świadczyć pracę. Z tego powodu umowa tego typu jest umową trójstronną – zawiera ją pracownik, pracodawca i agencja pracy. 

Co ważne, pracownik zatrudniony na podstawie umowy tymczasowej nie może pracować na warunkach mniej korzystnych niż pracownicy zatrudnieni bezpośrednio przez danego pracodawcę.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy tymczasowej w Spółce z o.o.”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy tymczasowej w Spółce z o.o.

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-tymczasowej-w-spolce-z-o-o
Wzór umowy tymczasowej w Spółce z o.o.
17