Umowa know-how – wzór

17 

Know-how to między innymi umiejętności handlowe, wiedza techniczna czy sposób organizacji, który jest objęty poufnością. Umowa know-how to z kolei dokument, który opisuje sposób obrotu wiedzą specjalistyczną o poufnym charakterze. Firma może zawrzeć taką umowę na przykład ze swoim kontrahentem lub pracownikiem.

Do sporządzenia takiego kontraktu warto wykorzystać profesjonalny wzór, który dobrze zabezpiecza interesy obu stron. Wzór umowy know-how wystarczy pobrać i uzupełnić wskazanymi informacjami, a następnie wydrukować w dwóch egzemplarzach do podpisu. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Know-how to specjalistyczna, bardzo istotna i poufna wiedza, którą można chronić przed rozpowszechnianiem za pomocą umowy o zachowaniu poufności. Umowę o zachowaniu poufności firma zawiera ze wszystkimi osobami, które mają dostęp do takiej wiedzy, na przykład z pracownikami, kontrahentami, przedstawicielami.

Do umowy know-how stosuje się przepisy ogólne Kodeksu Cywilnego. Celem umowy jest zaś opisanie sposobu obrotu wiedzą specjalistyczną. Chociaż umowa jest umową handlową, to przedmiotem takiej umowy są dobra niematerialne. Druga strona nie jest również ich nabywcą – może tylko z nich korzystać. 

Najpowszechniejszym zastosowaniem umów know-how są franczyzy. Franczyzodawca daje przedsiębiorcy dostęp do know-how, dzięki czemu ten może od razu prowadzić należycie dany biznes. Jednak franczyzobiorcy nie wolno wykorzystywać know-how w innej działalności. Ma on także obowiązek dochowania tajemnicy – nie może ujawnić specjalistycznej wiedzy..

Umowa know-how określa zakres oraz sposób przekazania informacji tajnych. Powinna też wskazywać termin obowiązywania poufności oraz warunki wypowiedzenia umowy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa know-how – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa know-how - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 127

umowa-know-how-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa know-how - wzór
17