17 zł
Podanie o przydzielenie dziecka do konkretnego nauczyciela może dotyczyć nauczyciela przedmiotowego, wychowawcy lub nauczyciela prowadzącego z dzieckiem zajęcia dodatkowe, np. w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Motywem złożenia takiego pisma jest najczęściej szczególna relacja między uczniem a pedagogiem, choć rodzice mają też inne powody, aby dążyć do takiego rozwiązania.
Pismo z prośbą o przydzielenie dziecka do konkretnego nauczyciela należy kierować do dyrektora szkoły, który zajmuje się organizacją pracy placówki oświatowej. Decyzję dyrektora w sprawie przydziału nauczyciela do klasy opiniuje rada pedagogiczna.
Przydzielenie konkretnego nauczyciela do ucznia nie jest prostym zadaniem, ale w uzasadnionych przypadkach dyrekcja może wyrazić na to swoją zgodę. Wniosek o przydzielenie dziecka do konkretnego nauczyciela należy zaadresować do dyrektora szkoły lub przedszkola, odpowiednio go przy tym motywując.
Warto mieć na uwadze, że wprowadzenie ewentualnych zmian w trakcie roku szkolnego będzie bardzo trudne, ponieważ organizacja pracy szkoły jest zatwierdzana do końca maja na kolejny rok szkolny.
Zmiana decyzji dyrektora w takim zakresie będzie wymagała również uzyskania pozytywnej opinii rady pedagogicznej. Najbardziej problematyczne może okazać się dokonanie zmian w przypadku nauczycieli, których nie ma kto zastąpić.
Podanie o przydzielenie dziecka do konkretnego nauczyciela ma charakter pisma oficjalnego. Rodzic powinien zaadresować je do dyrektora szkoły lub przedszkola, a złożyć w sekretariacie – osobiście lub listownie.
Dokument musi zawierać dane osobowe nie tylko wnioskodawcy, ale i dziecka oraz nauczyciela, którego dotyczy. Pismo trzeba także starannie uzasadnić, powołując się na:
We wniosku rodzic może opisać zarówno korzyści płynące z wyrażenia zgody na przydzielenie dziecka do konkretnego nauczyciela, jak i negatywne konsekwencje ewentualnej odmowy.
Pod okiem odpowiedniego pedagoga dziecko może osiągać lepsze wyniki w nauce, lepiej się zachowywać, rozwijać swoje pasje i uzdolnienia, przezwyciężać problemy edukacyjne i rozwojowe, otwierać się na innych, być aktywne, wychodzić z inicjatywami i tak dalej.
Z kolei pod opieką innego pedagoga dziecko może – wręcz przeciwnie – zamknąć się w sobie, buntować się, odmawiać współpracy, mieć coraz gorsze wyniki, itd. Jeśli dyrektor szkoły znajdzie potwierdzenie dla takich argumentów rodzica, powinien pozytywnie odnieść się do wniosku. Odpowiedzi można oczekiwać w terminie maksymalnie 30 dni.
Pismo z prośbą o przydzielenie dziecka do konkretnego nauczyciela nie jest jedynym rozwiązaniem, jakie do dyspozycji mają rodzice. Opiekunowie mogą także wystosować do dyrektora pismo o zmianę aktualnego nauczyciela, czy też wnieść na niego skargę, która doprowadzi do wydalenia pedagoga ze szkoły (jeśli będzie to uzasadnione).
Tytuł dokumentu: Podanie o przydzielenie dziecka do konkretnego nauczyciela - wzór
Aktualizacja: 2023-05-18
Ilość stron: 2
Format pliku: .DOC
Pobrań: 151
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.