17 zł
Umowa ze żłobkiem to umowa o świadczenie usług. Usługi świadczone przez żłobek prywatny są odpłatne, co dotyczy zarówno czesnego, jak i opłaty rekrutacyjnej. Chcąc zerwać umowę ze żłobkiem, rodzic powinien dokładnie zapoznać się z jej treścią.
Dokument musi zawierać bowiem informacje o warunkach wypowiedzenia umowy, a także o obowiązującym strony okresie wypowiedzenia, czy ewentualnych karach umownych.
Spis treści:
ToggleRozwiązanie umowy zawartej ze żłobkiem jest możliwe w każdym czasie. Rodzic musi pamiętać, że wypowiedzenie takiej umowy sporządza się obowiązkowo na piśmie. Wypowiedzenie można złożyć osobiście w sekretariacie placówki lub przesłać je pocztą, listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.
Bardzo istotna będzie bowiem data wpływu takiego dokumentu – od niej liczony jest okres wypowiedzenia. Zasadniczo, umowa ze żłobkiem może zostać rozwiązana w dwóch trybach: w trybie natychmiastowym oraz z zachowaniem okresu wypowiedzenia.
W pierwszym przypadku rodzic musi mieć ważny powód, aby rozwiązać umowę z placówką – np. niewywiązywanie się żłobka z jego podstawowych obowiązków, narażanie dzieci na niebezpieczeństwo. W takiej sytuacji można wypowiedzieć umowę natychmiast bez żadnych negatywnych konsekwencji.
W przypadku braku uzasadnionej przyczyny wypowiedzenia, rozwiązanie umowy może nastąpić w dowolnym czasie, ale z zachowaniem obowiązującego okresu wypowiedzenia, najczęściej długości jednego miesiąca. W tym czasie – nawet jeśli dziecko nie korzysta już z usług placówki – rodzic musi opłacać czesne według dotychczasowych zasad.
Rodzice często szukają wzoru wypowiedzenia umowy ze żłobkiem w sytuacji, kiedy są niezadowoleni z jakości kształcenia placówki lub gdy ta w inny sposób nie spełnia ich oczekiwań.
Zasadniczo, przyczyna wypowiedzenia umowy jest ważna jedynie wtedy, kiedy kontrakt rozwiązywany jest w trybie natychmiastowym. Natomiast w innych przypadkach nie trzeba uwzględniać jej w oświadczeniu o wypowiedzeniu umowy. Przykładowe przyczyny rezygnacji z usług przedszkola to najczęściej:
Jak zostało wspomniane, wypowiedzenie umowy ze żłobkiem musi przyjmować formę pisemną. Dokument trzeba zaadresować do drugiej strony umowy – jest nią kierujący placówką. Pismo musi zawierać dane osobowe rodziców dziecka, a także oświadczenie o wypowiedzeniu i termin wypowiedzenia.
W momencie rezygnacji z usług żłobka należy rozliczyć się z placówką, dlatego w przypadku ewentualnej nadpłaty, rodzic może uwzględnić w wypowiedzeniu wniosek o zwrot zapłaconego z góry czesnego – biorąc pod uwagę obowiązujący go okres wypowiedzenia.
Tytuł dokumentu: Wypowiedzenie umowy Żłobek - wzór
Aktualizacja: 2023-06-06
Ilość stron: 2
Format pliku: .DOC
Pobrań: 124
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.