Wzór umowy o sposobie korzystania z nieruchomości wspólnej

17 

Umowa o sposobie korzystania z nieruchomości wspólnej to inaczej umowa o podział nieruchomości do korzystania (quoad usum). Zawarcie takiej umowy pozwala współwłaścicielom ustalić taki sposób korzystania z poszczególnych części nieruchomości, który nie będzie generował konfliktów i sporów.

Do przygotowania takiego kontraktu warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy o sposobie korzystania z nieruchomości wspólnej. Umowa nie wymaga zachowania formy aktu notarialnego. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Nieruchomość, która posiada więcej niż jednego właściciela, jest trudna do zarządzania. Jeśli współwłaścicielom nie łatwo jest porozumieć się w różnych kwestiach, mogą zawrzeć tak zwaną umowę quoad usum, czyli umowę o podział nieruchomości do korzystania.

W ramach takiej umowy wyodrębnione zostają poszczególne części nieruchomości, przysługujące do użytku konkretnemu współwłaścicielowi. W praktyce, po zawarciu takiego kontraktu wszyscy współwłaściciele korzystają z uzgodnionej części wspólnej nieruchomości, a z wyodrębnionych części korzysta konkretny współwłaściciel, z wyłączeniem innych współwłaścicieli.

Z wydzielonej części nieruchomości współwłaściciel może korzystać samodzielnie, a nawet czerpać z niej pożytki. Musi jednak również samodzielnie ponosić wydatki związane z eksploatacją danej części nieruchomości, na przykład koszty remontu. 

Umowa o sposobie podziału nieruchomości wspólnej nie musi zachowywać formy aktu notarialnego. Ważna jest nawet w formie dorozumianej, ale korzystniej jest zawrzeć ją na piśmie na wypadek ewentualnych sporów w przyszłości. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy o sposobie korzystania z nieruchomości wspólnej”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy o sposobie korzystania z nieruchomości wspólnej

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 126

wzor-umowy-o-sposobie-korzystania-z-nieruchomosci-wspolnej
Wzór umowy o sposobie korzystania z nieruchomości wspólnej
17