Umowa sprzedaży udziałów w nieruchomości – wzór

17 

Nieruchomości, która ma więcej niż jednego właściciela, nie można sprzedać bez zgody pozostałych współwłaścicieli. Każdy z nich może jednak sprzedać swoje udziały w danej nieruchomości. W celu udokumentowania takiej transakcji należy sporządzić odpowiednią umowę.

Do jej przygotowania można wykorzystać sprawdzony wzór umowy sprzedaży udziałów w nieruchomości. Pismo po wypełnieniu i wydrukowaniu należy przedłożyć w kancelarii notarialnej celem sporządzenia aktu notarialnego. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Dom, mieszkanie czy działka mogą mieć więcej niż jednego właściciela. Jeśli właścicieli nieruchomości jest kilku, problematyczne może okazać się zarządzanie nią, w tym zwłaszcza realizowanie czynności, które przekraczają zakres czynności zwykłego zarządu.

Współwłaściciel nie może samodzielnie, między innymi, sprzedać nieruchomości – musi uzyskać zgodę wszystkich pozostałych współwłaścicieli. Ma jednak prawo do swobodnego dysponowania swoimi udziałami w nieruchomości. Może zatem sprzedać je na rzecz innego współwłaściciela lub obcej osoby. 

W praktyce, umowa sprzedaży udziałów w nieruchomości najczęściej wiąże się ze zbyciem udziałów na rzecz drugiego współwłaściciela, czyli prowadzi do zniesienia współwłasności. Należy pamiętać jednak, że nawet w przypadku sprzedaży udziałów, kiedy umowa dotyczy nieruchomości, konieczne jest zachowanie formy aktu notarialnego umowy.

Umowa sprzedaży udziałów w nieruchomości musi zawierać między innymi takie elementy formalne, jak dane stron, oznaczenie nieruchomości, czy określenie wysokości udziałów i ich wartości. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa sprzedaży udziałów w nieruchomości – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa sprzedaży udziałów w nieruchomości - wzór

Aktualizacja: 2023-04-27

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 149

umowa-sprzedazy-udzialow-w-nieruchomosci-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa sprzedaży udziałów w nieruchomości - wzór
17