Umowa quoad usum wzór

17 

Umowa quoad usum to sposób na uregulowanie korzystania z rzeczy wspólnej przez jej współwłaścicieli. Inna nazwa tego dokumentu to umowa o sposobie korzystania z nieruchomości wspólnej.

Do jej przygotowania warto wykorzystać kompletny, profesjonalnie opracowany wzór umowy quoad usum, który uwzględnia wszystkie wymagane elementy takiego kontraktu.

Dokument jest łatwy do wypełnienia. Po pobraniu można wprowadzić do niego odpowiednie dane, a następnie wydrukować w określonej liczbie kopii i przekazać współwłaścicielom do podpisu. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa quoad usum to dokument, który pozwala ustalić sposób korzystania z rzeczy wspólnej przez wszystkich jej współwłaścicieli. Zasadniczo, każdy z nich może korzystać z rzeczy wspólnej w takim zakresie, jaki daje się pogodzić ze współposiadaniem rzeczy przez innych współwłaścicieli.

W praktyce jednak takie działanie doprowadza do wielu konfliktów, zatem korzystnie jest podzielić rzecz wspólną w sposób fizyczny. W efekcie zawarcia umowy quoad usum każdy współwłaściciel uzyskuje wyłączne prawo do korzystania z konkretnej części nieruchomości, na przykład jednego piętra.

W umowie o podziale nieruchomości do korzystania należy określić nie tylko sposób podziału, ale również kwestie związane z użytkowaniem i utrzymywaniem wydzielonych części nieruchomości. Z wydzielonej części domu czy mieszkania każdy współwłaściciel może pobierać także pożytki na wyłączność – na przykład zawierając umowę najmu. 

Warto wiedzieć, że umowa quoad usum nie musi przyjmować formy aktu notarialnego. Jeśli jednak współwłaściciele chcą, aby ustalony podział widniał w księdze wieczystej, konieczne będzie zawarcie umowy w kancelarii notarialnej. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa quoad usum wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa quoad usum wzór

Aktualizacja: 2023-05-06

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 134

umowa-quoad-usum-wzor-pdf-doc
Umowa quoad usum wzór
17