Umowa kontraktacji – wzór

17 

Umowa kontraktacji to umowa cywilnoprawna, w której stronami są: producent rolny i kontraktujący. W ramach kontraktacji producent wytwarza określoną ilość produktów rolnych, a kontraktujący zobowiązuje się odebrać je i uiścić ustaloną zapłatę.

Do przygotowania takiej umowy warto wykorzystać opracowany profesjonalnie wzór, który dobrze zabezpiecza prawa i obowiązki stron. Dokument zawiera wszystkie niezbędne elementy formalne i jest gotowy do uzupełnienia od razu po pobraniu.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa kontraktacji należy do umów cywilnoprawnych, regulowanych przez przepisy kodeksu cywilnego. Zawiera ją producent rolny oraz kontraktujący. Producentem rolnym może być zarówno osoba fizyczna, jak i prawna.

Konieczne jest jednak, aby zajmowała się ona działalnością wytwórczą w rolnictwie, czyli produkcję roślinną, zwierzęcą lub sadowniczą. Kontaktującym najczęściej jest z kolei podmiot taki jak przedsiębiorstwo przetwórcze lub handlowe.

Dwa najważniejsze elementy umowy kontraktacji to: zobowiązania się producenta do wytworzenia i dostarczenia określonej ilości produktów rolnych, określonego rodzaju oraz zobowiązanie się kontraktującego do odebrania produktów w ustalonym terminie i zapłacenia uzgodnionej ceny.

Dodatkowo umowa może przewidywać między innymi pomoc agrotechniczną, premie pieniężne czy premie rzeczowe. Umowa kontraktacji musi zostać zawarta na piśmie dla celów dowodowych.

Jest to szczególnie ważne w obliczu dochodzenia odpowiedzialności za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy. Warto pamiętać, że producent odpowiada, jeżeli wady dotyczą produktów, a kontraktujący ponosi odpowiedzialność, jeżeli wady dotyczą środków produkcji dostarczonych producentowi.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kontraktacji – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa kontraktacji - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

umowa-kontraktacji-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa kontraktacji - wzór
17