Umowa przewozu – wzór

17 

Umowa przewozu zobowiązuje przewoźnika do przewiezienia osób lub rzeczy za wynagrodzeniem. Umowa ta należy do kategorii umów o świadczenie usług. Jest to kontrakt odpłatny, wzajemny i dwustronnie zobowiązujący.

Do sporządzenia takiego dokumentu warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy przewozu. Pismo uwzględnia wszystkie wymagane elementy formalne, na podstawie przepisów kodeksu cywilnego. Jest łatwe do uzupełnienia od razu po pobraniu. Można wydrukować je i przekazać do podpisu. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa przewozu to jedna z umów nazwanych, regulowanych przez przepisy kodeksu cywilnego. Zawarcie umowy przewozu zobowiązuje przewoźnika do przewiezienia osób lub rzeczy za wynagrodzeniem w ramach prowadzonej działalności przedsiębiorstwa.

Treścią umowy przewozu jest jego trasa, a także przedmiot przewozu i wynagrodzenie dla przewoźnika. Umowa zostaje zawarta w momencie złożenia oferty i jej przyjęcia. 

Jeśli umowa przewozu dotyczy ludzi, przewoźnik musi zapewnić podróżnym odpowiednie warunki przewozu – bezpieczeństwo, wygodę, higienę. Odpowiada także za bagaż, który przewozi.

Natomiast w przypadku przewozu rzeczy, przewoźnik musi niezwłocznie zawiadomić odbiorcę o nadejściu przesyłki, a jeśli odbiorca odmawia jej przyjęcia, oddać rzecz na przechowanie, zabezpieczyć ją i zawiadomić o tym wysyłającego oraz odbiorcę.

Przewoźnik w ramach umowy przewozu ponosi odpowiedzialność za rzeczy, ale do pewnych granic. Za winę umyślną i rażące niedbalstwo odpowiada do kwoty nieprzekraczającej wartości przesyłki.

Za utratę czy ubytek odpowiada tylko wtedy, gdy właściwości przesyłki zostały podane przy zawarciu umowy, a w żadnym stopniu nie odpowiada za ubytek naturalny rzeczy przewożonej. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa przewozu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa przewozu – wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

umowa-przewozu-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa przewozu – wzór
17