3 załączniki do umowy najmu okazjonalnego – wzór

17 

Umowa najmu okazjonalnego charakteryzuje się tym, że bardzo dobrze zabezpiecza interesy wynajmującego. Dzięki dołączonym do niej załącznikom w maksymalnym stopniu skraca i upraszcza bowiem procedurę ewentualnej eksmisji.

Do przygotowania niezbędnych załączników do takiej umowy warto wykorzystać jednak profesjonalnie opracowane wzory – wzór 3 załączników do umowy najmu okazjonalnego pozwala w szybki i prosty sposób dopełnić tych formalności. Należy pamiętać jednak, że oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji musi przyjmować formę aktu notarialnego. 

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa najmu okazjonalnego od zwykłej umowy najmu różni się przede wszystkim obowiązkowymi załącznikami. To dzięki specjalnym załącznikom taki stosunek najmu jest o wiele korzystniejszy dla wynajmującego – gwarantuje mu, że gdy zajdzie taka potrzeba, problematyczny lokator szybko opuści jego nieruchomość. 

Najważniejszym z trzech załączników do umowy najmu okazjonalnego jest oświadczenie najemcy o dobrowolnym poddaniu się eksmisji i opróżnieniu lokalu w momencie wygaśnięcia lub wypowiedzenia umowy.

Kolejne dwa załączniki dotyczą wskazania miejsca, w którym najemca będzie mógł zamieszkać w przypadku wykonania nakazu eksmisji. Pierwszy załącznik wskazuje adres takiego mieszkania, a drugi zawiera zgodę właściciela mieszkania na zamieszkanie w nim przez najemcę. 

Co ważne, pierwszy załącznik musi przyjmować formę aktu notarialnego. Dzięki temu możliwe będzie bowiem szybkie nadanie mu klauzuli wykonalności. Pozostałe załączniki powinny przyjmować zwykłą formę pisemną. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „3 załączniki do umowy najmu okazjonalnego – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: 3 załączniki do umowy najmu okazjonalnego - wzór

Aktualizacja: 2023-07-11

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 169

zalaczniki-do-umowy-najmu-okazjonalnego-wzor-pdf-doc-przyklad
3 załączniki do umowy najmu okazjonalnego - wzór
17