Umowa najmu okazjonalnego – wzór z załącznikami

17 

Umowa najmu okazjonalnego w szczególny sposób zabezpiecza właściciela lokalu przed nieuczciwymi najemcami. Wszystko to za sprawą specjalnych załączników, w tym oświadczenia najemcy o dobrowolnym poddaniu się egzekucji, w formie aktu notarialnego.

Do przygotowania umowy najmu okazjonalnego warto wykorzystać gotowy wzór umowy najmu okazjonalnego z załącznikami, ponieważ umowę należy obowiązkowo zgłosić do urzędu skarbowego. Należy pamiętać również, że taką umowę strony mogą zawrzeć na okres nie dłuższy niż 10 lat. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Najem okazjonalny od najmu zwykłego różni się przede wszystkim sposobem, w jaki zabezpiecza interesy wynajmującego, czyli właściciela lokalu.

Umowa najmu okazjonalnego zawarta na czas określony, maksymalnie 10-letni, pozwala upewnić się, że w razie problemów z najemcą, właściciel będzie mógł szybko i sprawnie doprowadzić do opróżnienia lokalu. 

Do umowy najmu okazjonalnego dołącza się załączniki, którym umowa zawdzięcza swój szczególny charakter. To między innymi oświadczenie najemcy o dobrowolnym opróżnieniu lokalu w przypadku eksmisji, a także wskazanie lokalu zastępczego, w którym najemca zamieszka po wykonaniu nakazu eksmisji, wraz ze zgodą właściciela tego mieszkania na zamieszkanie w nim przez najemcę.

Co ważne, pierwszy z tych załączników sporządzany jest w formie aktu notarialnego, co pozwala przyspieszyć procedurę eksmisji lokatora. 

Warto pamiętać, że umowę najmu okazjonalnego obowiązkowo zgłasza się do urzędu skarbowego w terminie 14 dni od jej zawarcia.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa najmu okazjonalnego – wzór z załącznikami”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa najmu okazjonalnego - wzór z załącznikami

Aktualizacja: 2023-08-29

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 151

umowa-najmu-okazjonalnego-wzor-z-zalacznikami
Umowa najmu okazjonalnego - wzór z załącznikami
17