Umowa najmu instytucjonalnego – wzór

17 

Najem instytucjonalny to taka forma umowy najmu, która ma chronić przede wszystkim interesy wynajmującego. Dołączone do niej oświadczenia najemcy w formie aktu notarialnego ułatwiają usunięcie z lokalu najemcy, którzy nie płaci czynszu czy w inny sposób nie przestrzega swoich obowiązków.

Do przygotowania umowy można wykorzystać gotowy wzór umowy najmu instytucjonalnego, ponieważ dokument ten nie wymaga zachowania formy aktu notarialnego. Druk wystarczy więc pobrać, uzupełnić i podpisać, a następnie dołączyć do niego wymagane załączniki.

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa najmu instytucjonalnego jest umową zawieraną w celach mieszkaniowych przez osobę fizyczną, osobę prywatną lub jednostkę organizacyjną, nieposiadającą osobowości prawnej, prowadzącą działalność gospodarczą w zakresie wynajmu lokali.

Nie każdy skorzysta zatem z możliwości zawarcia takiej umowy najmu – możliwość tę mają przedsiębiorcy,  prowadzący firmę polegającą na wynajmie nieruchomości. 

Najem instytucjonalny tym różni się od najmu zwykłego, że skutecznie chroni interesy wynajmującego i w maksymalnym stopniu upraszcza dla niego procedurę eksmisji trudnego lokatora.

Najemca dołącza do takiej umowy oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się eksmisji i opróżnieniu lokalu w przypadku wypowiedzenia czy wygaśnięcia umowy. Takie oświadczenie ma formę aktu notarialnego, dlatego pozwala skrócić proces eksmisji.

Innym oświadczeniem niezbędnym przy tego typu umowie jest wskazanie alternatywnego miejsca zamieszkania dla najemcy w przypadku eksmisji wraz ze zgodą właściciela danego mieszkania.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa najmu instytucjonalnego – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa najmu instytucjonalnego - wzór

Aktualizacja: 2023-06-05

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 136

umowa-najmu-instytucjonalnego-wzor-przyklad-pdf-doc
Umowa najmu instytucjonalnego - wzór
17