Umowa najmu współwłaściciele – wzór

17 

Umowa najmu nieruchomości, która ma więcej niż jednego właściciela, wymaga uzyskania zgody każdego z nich. Współwłaściciele nie mogą bowiem samodzielnie podejmować czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu.

Aby umowa najmu była ważna w świetle prawa, musi zawierać zgody wszystkich współwłaścicieli. Dokument warto przygotować więc w oparciu o sprawdzony wzór umowy najmu współwłaściciele. Pismo wystarczy pobrać, wypełnić i wydrukować, a następnie uwzględnić na nim podpisy: najemcy i wszystkich właścicieli nieruchomości.

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Nieruchomość często posiada więcej niż jednego właściciela. Każdy z nich może zarządzać nieruchomością, jednak w ograniczonym zakresie. Kiedy w grę wchodzi sprzedaż lub wynajem, konieczne jest uzyskanie zgody wszystkich współwłaścicieli.

W przypadku zawarcia umowy najmu, która takiej zgody nie zawiera, można mówić o jej nieważności w świetle prawa. Taka umowa nie pozwoli najemcy korzystać z przysługujących mu praw na podstawie przepisów ustawy o ochronie praw lokatorów.

Sporządzając umowę najmu mieszkania, lokalu czy domu, który ma więcej niż jednego właściciela, należy uwzględnić w niej odpowiednie oświadczenia i podpisy każdego z nich. Dopiero wtedy dokument będzie wiążący i zgodny z przepisami. 

Poza tym, umowa najmu współwłaściciele niewiele różni się od innych umów najmu. Określa dane stron, przedmiot najmu, wysokość czynszu z terminem i formą płatności, prawa i obowiązki stron, warunki wypowiedzenia czy wysokość ewentualnej kaucji najmu.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa najmu współwłaściciele – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa najmu współwłaściciele - wzór

Aktualizacja: 2023-05-06

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

umowa-najmu-wspolwlasciciele-wzor
Umowa najmu współwłaściciele - wzór
17