Umowa na okres próbny – wzór

17 

Umowa na okres próbny może trwać maksymalnie 3 miesiące, poprzedzając zawarcie umowy na czas określony, nieokreślony czy na zastępstwo. Umowa na okres próbny służy sprawdzeniu, czy pracownik nadaje się do pracy na danym stanowisku.

Pracownikowi pozwala natomiast przekonać się w praktyce, jak działa dana firma i jakie zadania należy wykonywać w danym zawodzie. Sporządzając umowę tego typu, warto posiłkować się sprawdzonym wzorem. Wzór umowy na okres próbny jest dokumentem gotowym do wypełnienia – wystarczy pobrać go i wydrukować.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa na okres próbny nie może obejmować okresu dłuższego niż 3 miesiące. Pracodawca ma prawo w razie potrzeby skrócić okres próbny lub zawrzeć kolejną umowę na okres próbny z tym samym pracownikiem, jeśli chce sprawdzić jego możliwości na innym stanowisku lub przy innych czynnościach.

Warto pamiętać, że umowa na okres próbny jest umową o pracę. Musi zostać sporządzona na piśmie i zawierać takie elementy, jak dane stron, rodzaj umowy, data jej zawarcia, a także warunki pracy i płacy. 

Pracodawca nie może zawrzeć umowy o pracę na okres próbny z pracownikiem, z którym nawiązał wcześniej stosunek pracy. Jest to dopuszczalne tylko wtedy, kiedy stanowisko pracy i związane z nim obowiązki znacząco się różnią. 

Od niedawna strony stosunku pracy mogą uzgodnić w umowie o pracę na okres próbny wydłużenie okresu trwania umowy o dodatkowy okres urlopu lub innej usprawiedliwionej nieobecności. Muszą jednak uzależnić długość okresu próbnego od zamierzonego okresu trwania kolejnej umowy.

Umowę o pracę pracodawca może zawrzeć na okres 1 miesiąca, jeśli planuje zatrudnić pracownika na czas określony krótszy niż 6 miesięcy lub na okres 2 miesięcy, jeśli planuje zatrudnić pracownika na czas określony wynoszący co najmniej 6 miesięcy, ale mniej niż 12 miesięcy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa na okres próbny – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa na okres próbny – wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

umowa-na-okres-probny-wzor
Umowa na okres próbny – wzór
17