Użytkowanie – wzór umowy

17 

Użytkowanie to jedno z ograniczonych praw rzeczowych. W ramach umowy użytkowania rzecz zostaje obciążona prawem do używania i pobierania z niej pożytków. Nie jest to ani umowa użyczenia, ani umowa dzierżawy czy najmu.

Do przygotowania umowy użytkowania warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór – profesjonalnie opracowany wzór umowy użytkowania, który zawiera wszystkie niezbędne elementy formalne takiej umowy. Pismo wystarczy pobrać, uzupełnić i wydrukować, a następnie dostarczyć do kancelarii notarialnej.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Użytkowanie jest zaliczane do ograniczonych praw rzeczowych, wyszczególnionych przez przepisy kodeksu cywilnego. W ramach umowy użytkowania wskazaną rzecz obciąża się prawem do jej używania i pobierania pożytków.

Użytkujący rzecz nie jest jej właścicielem. Może korzystać z rzeczy tylko w określony sposób. Użytkowanie nie jest też dzierżawą ani użyczeniem czy najmem.

Umowa użytkowania może ograniczać zakres użytkowania danej rzeczy na przykład przez wyłączenie oznaczonych pożytków rzeczy. Dokument powinien określać także prawa i obowiązki stron.

Należy pamiętać, że użytkownik ponosi ciężary, które – zgodnie z wymaganiami prawidłowej gospodarki – powinny być pokrywane z pożytków, a właściciel nie ma obowiązku czynić nakładów na rzecz, która jest obciążona użytkowaniem.

Co ważne, do ustanowienia ograniczonego prawa rzeczowego stosuje się przepisy o przeniesieniu własności, a to oznacza, że ustanowienie użytkowania nieruchomości wymaga sporządzenia umowy w formie aktu notarialnego. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Użytkowanie – wzór umowy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Użytkowanie - wzór umowy

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

uzytkowanie-wzor-umowy-pdf-doc
Użytkowanie - wzór umowy
17