Podanie o umieszczenie dzieci w jednej klasie – wzór

17 

Umieszczenie dzieci w jednej klasie to rozwiązanie, którym często zainteresowani są rodzice mieszkający daleko od szkoły, rodziny, sąsiedzi, czy dobrzy znajomi. Kiedy bowiem ich dzieci należą do jednej grupy, mają również taki sam plan lekcji i mogą wymieniać się zeszytami lub ćwiczeniami, kiedy są nieobecne w szkole.

Rozwiązanie to ma wiele zalet, jednak rodzice nie decydują o tym, w której klasie będzie ich dziecko. Prośbę o przeniesienie, czy umieszczenie dzieci w jednej grupie, muszą skierować do dyrektora placówki oświatowej niezwłocznie po opublikowaniu list z przydziałem do poszczególnych klas. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Czy możliwe jest umieszczenie dzieci w jednej klasie na wniosek rodziców?

Każda szkoła kieruje się określonymi zasadami przy przydzielaniu uczniów do poszczególnych klas. Należy pamiętać, że każda klasa powinna mieć podobną liczebność, a także podobny udział dziewcząt i chłopców w grupie.

Czynnikami decydującymi o przydziale może być kolejność złożenia dokumentów, czy data urodzenia dziecka. Na wniosek rodziców dyrekcja może dokonać jednak pewnych zmian w tym zakresie.

Warto mieć na uwadze, że przeniesienie jednego dziecka z danej grupy do innej, wymaga równoległego transferu, który dotknie innego ucznia. Z tego względu wniosek o umieszczenie dzieci w jednej klasie powinien zostać starannie uzasadniony. 

Jak uzasadnić wniosek o umieszczenie dzieci w jednej klasie?

Pismo z prośbą o umieszczenie dzieci w jednej klasie należy kierować do dyrektora szkoły lub przedszkola. Wniosek musi zawierać dane dzieci oraz podpisy rodziców. Najważniejszym elementem podania jest jednak jego uzasadnienie. Argumenty, na jakie można powołać się w takim piśmie, to między innymi:

  • fakt, że dzieci są spokrewnione,
  • fakt, że dzieci mieszkają obok siebie (są sąsiadami),
  • fakt, że dzieci mieszkają z dala od szkoły, np. na przedmieściach,
  • fakt, że dzieci dobrze się znają i czują się bezpiecznie w swoim towarzystwie. 

Takie okoliczności wiążą się z kolei z następującymi korzyściami:

  • dzieci mogą razem dojeżdżać do szkoły (rodzice mogą wymieniać się tym obowiązkiem, co pozwoli im zaoszczędzić czas, a także obniżyć koszty dojazdów),
  • dzieci mogą dzielić się lekcjami, kiedy są nieobecne, np. z powodu choroby,
  • dzieci mogą razem przygotowywać się do zajęć, sprawdzianów, projektów,
  • dzieci będą lepiej czuć się w nowej klasie,
  • dzieci łatwiej zaadaptują się w nowym środowisku.

Jakie są zasady wnioskowania o umieszczenie dzieci w jednej klasie?

Podanie o umieszczenie dzieci w jednej klasie może dotyczyć jedynie dwójki uczniów. Wyjątkiem od tej reguły jest zbiorowe podanie dotyczące całej grupy przedszkolnej, które składają rodzice dzieci rozpoczynających klasę pierwszą szkoły podstawowej.

Wniosek o umieszczenie dzieci w jednej klasie można złożyć dopiero po publikacji list uczniów przydzielonych do poszczególnych grup. Wniesienie takiego pisma wcześniej przez różnych rodziców generowałoby bowiem duży bałagan i utrudniłoby zaplanowanie przydziałów na podstawie regulaminu placówki. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o umieszczenie dzieci w jednej klasie – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Podanie o umieszczenie dzieci w jednej klasie - wzór

Aktualizacja: 2023-05-18

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 130

Podanie o umieszczenie dzieci w jednej klasie - wzór
Podanie o umieszczenie dzieci w jednej klasie - wzór
17