Wzór umowy zrzeczenia się współwłasności samochodu

17 

Do zniesienia współwłasności pojazdu może dojść w kilku sytuacjach. Jeden z właścicieli może sprzedać swoje udziały drugiemu lub zawrzeć z nim umowę darowizny. Najprościej jest jednak zawrzeć umowę zrzeczenia się współwłasności.

Taki dokument uwzględnia oświadczenie o dobrowolnym zrzeczeniu się praw do auta i skutkuje tym samym, co sprzedaż czy darowizna. Pismo można przygotować w oparciu o wzór umowy zrzeczenia się współwłasności samochodu, który wystarczy pobrać i wypełnić wskazanymi informacjami. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Współwłaścicielami samochodu często są nie tylko małżonkowie, ale również rodzice i ich dorosłe dzieci. Wynika to z korzyści, jakie niesie współdzielenie pojazdu z bardziej doświadczonym kierowcą – korzyści na gruncie konieczności zakupu obowiązkowego ubezpieczenia.

Doświadczony kierowca korzysta z wypracowanych zniżek, a dzięki współwłasności może korzystać z nich także młodszy kierowca. Jeśli jednak strony chcą zrezygnować z takiego rozwiązania, muszą doprowadzić do zniesienia współwłasności. To może natomiast odbywać się na podstawie sprzedaży lub darowizny udziałów, a także na podstawie zrzeczenia się udziału. 

Ostatnie z tych rozwiązań jest najprostsze – wystarczy, że strony sporządzą umowę zrzeczenia się współwłasności samochodu, w której zostanie ujęte oświadczenie o dobrowolnym zrzeczeniu się praw do auta.

Umowa powinna zawierać także oznaczenie wysokości udziałów współwłaściciela i ich wartości. Po podpisaniu dokumentu, fakt zawarcia umowy należy zgłosić w wydziale komunikacji, a także u ubezpieczyciela.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy zrzeczenia się współwłasności samochodu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy zrzeczenia się współwłasności samochodu

Aktualizacja: 2023-07-27

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 130

wzor-umowy-zrzeczenia-sie-wspolwlasnosci-samochodu
Wzór umowy zrzeczenia się współwłasności samochodu
17