Zniesienie współwłasności samochodu – wzór umowy

17 

Współwłasność samochodu to stan, kiedy auto ma więcej niż jednego właściciela. Do zniesienia współwłasności może dojść na skutek sprzedaży lub darowizny udziałów, a także poprzez zawarcie umowy zrzeczenia się współwłasności.

Do przygotowania takiego dokumentu warto wykorzystać gotowy wzór umowy zniesienia współwłasności samochodu. Pismo uwzględnia wszystkie wymagane elementy formalne, w tym przede wszystkim odpowiednie oświadczenia stron. Dokument wystarczy pobrać, wypełnić i wydrukować.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Współwłasność pojazdu jest sposobem na obniżenie kosztów zakupu obowiązkowej polisy OC. Jeśli właścicielami samochodu są młody kierowca i kierowca doświadczony, możliwe jest korzystanie ze zniżek wypracowanych przez drugiego właściciela.

W sytuacji, kiedy właściciele pragną doprowadzić do zniesienia współwłasności, mogą sprzedać swoje udziały, przekazać je w ramach umowy darowizny lub zrzec się ich w umowie za pomocą odpowiedniego oświadczenia. 

Umowa zniesienia współwłasności pojazdu jest najprostszym rozwiązaniem w przypadku, kiedy strony są ze sobą zgodne i chcą doprowadzić do zniesienia współwłasności bez zbędnych formalności.

W umowie należy zawrzeć między innymi dane właścicieli, dane pojazdu, a także oświadczenie o zrzeczeniu się praw własności przez jednego ze współwłaścicieli. 

Umowę zniesienia współwłasności należy zawrzeć na piśmie dla celów dowodowych. Dokument będzie niezbędny, aby jedyny już właściciel pojazdu mógł zgłosić zniesienie współwłasności w wydziale komunikacji i u ubezpieczyciela. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zniesienie współwłasności samochodu – wzór umowy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Zniesienie współwłasności samochodu - wzór umowy

Aktualizacja: 2023-07-31

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

zniesienie-wspolwlasnosci-samochodu-wzor-umowy-pdf-doc
Zniesienie współwłasności samochodu - wzór umowy
17