Zwolnienie z basenu – wzór

17 

Zwolnienie z lekcji WF na basenie może być uzasadnione w różnych okolicznościach. Najczęściej na zajęcia tego typu nie może uczęszczać dziecko przeziębione, po kontuzji, ale również z wadą wzroku, czy z problemami dermatologicznymi. Zwolnienia z basenu, podobnie jak inne zwolnienia z zajęć wychowania fizycznego, mogą mieć charakter jednorazowy lub ciągły.

Z kilku zajęć na basenie w ciągu semestru rodzic może zwolnić dziecko samodzielnie. Jeśli jednak planuje zwolnić dziecko z basenu całkowicie na dłuższy okres, odpowiednie pismo w tej sprawie musi skierować do dyrektora szkoły.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Jednorazowe zwolnienie z basenu

Jednorazowe zwolnienie z zajęć na basenie rodzic zanosi zazwyczaj do wychowawcy klasy lub bezpośrednio do nauczyciela wychowania fizycznego. Takie zwolnienie niczym nie różni się bowiem od zwolnień z innych przedmiotów.

Rodzice mają prawo zwolnić swoje dziecko z lekcji na przykład w związku z zaplanowaną wizytą u lekarza, w związku ze sprawami rodzinnymi, a nawet wtedy, kiedy dziecko zgłasza złe samopoczucie.

Kwestię zwolnienia można załatwić wtedy w prosty sposób – telefonicznie, podczas osobistego spotkania z pedagogiem lub pisemnie, przekazując dokument za pośrednictwem ucznia. W sprawę nie trzeba angażować dyrektora szkoły. 

Długotrwałe zwolnienie z basenu

Jeśli dziecko nie może uczęszczać na zajęcia na basenie przez dłuższy okres, na przykład tydzień, rodzic powinien przedstawić wychowawcy zwolnienie lekarskie, które uzasadnia taką potrzebę. Lekarskie zwolnienie z lekcji WF na basenie może być uzasadnione na przykład przebytym niedawno zapaleniem płuc.

Jeżeli zwolnienie ma charakter długoterminowy, czyli obejmuje miesiąc, semestr, a nawet cały rok, wniosek z prośbą o zwolnienie ucznia z basenu należy skierować już do dyrektora szkoły, ponieważ może to wpływać na klasyfikację roczną i semestralną.

Co więcej, pismo to musi zostać poparte odpowiednim zaświadczeniem od lekarza specjalisty, takiego jak kardiolog, neurolog, ortopeda, dermatolog czy okulista. Pływanie wiąże się bowiem nie tylko z wysiłkiem fizycznym, ale również z kontaktem z wodą chlorowaną, dlatego większa grupa dzieci może mieć przeciwwskazania do realizacji ćwiczeń w takiej formie. 

Zwolnienie z basenu a ocena z lekcji WF

Długotrwałe zwolnienie z basenu należy złożyć w szkole w odpowiednim terminie, np.  do 30 września w przypadku zwolnienia na pierwszy semestr, czy w ciągu 7 dni od dnia otrzymania opinii lekarskiej w przypadkach losowych w trakcie semestru.

Warto pamiętać także, że zwolnienie z basenu nie jest zwolnieniem z obowiązku uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego. Szkoły mogą traktować takie zwolnienia na różne sposoby. W części placówek uczeń będzie zmuszony uczestniczyć w zajęciach jako bierny obserwator.

Innym razem zajęcia na basenie zostaną zamienione na inne, odpowiednie ze względu na stan zdrowia ucznia, np. na gimnastykę. Uczeń rzadko kiedy w trakcie takich zajęć ma prawo udać się do domu – zwykle pozostaje w świetlicy lub w bibliotece, pod opieką nauczyciela. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zwolnienie z basenu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Zwolnienie z basenu - wzór

Aktualizacja: 2023-05-18

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

Zwolnienie z basenu - wzór
Zwolnienie z basenu - wzór
17