Umowa o udzielenie gwarancji bankowej – wzór

17 

Umowa gwarancji bankowej to pisemne zobowiązanie banku do zapłaty kwoty wskazanej w gwarancji, tak zwanej sumy gwarancyjnej, jeśli zleceniodawca gwarancji nie wywiąże się ze swojego zobowiązania. Gwarancja bankowa może zabezpieczać spłatę kredytu, zapłatę za towar czy usługę, a nawet zapłatę cła.

Do przygotowania umowy o udzielenie gwarancji warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór. Wzór umowy o udzielenie gwarancji bankowej to druk, który wystarczy pobrać i uzupełnić odpowiednimi informacjami. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Gwarancja bankowa, czyli zobowiązanie banku do zapłaty określonej sumy gwarancyjnej, pełni różne role, ale najczęściej ma uwiarygodniać sytuację przedsiębiorcy, pozwalając mu sfinalizować transakcję, kiedy nie posiada on akurat odpowiednich środków finansowych.

Wysokość gwarancji może opiewać nawet na kwoty milionowe. Gwarancji bankowej nie należy mylić jednak z poręczeniem bankowym. 

Przed zawarciem umowy gwarancji bank dokładnie bada ryzyko, jakie niesie za sobą takie zobowiązanie. Może też poprosić drugi podmiot o udzielenie dodatkowego zabezpieczenia w ramach odrębnej umowy. 

W praktyce, gwarancja bankowa działa tak, że po spełnieniu przez podmiot uprawniony warunków zapłaty, bank wykona świadczenie pieniężne na rzecz beneficjenta.

Do zwrotu gwarancji bankowej może dojść w przypadku, gdy zleceniodawca z tej gwarancji nie wykona swojego świadczenia, a beneficjent poinformuje o tym bank, przedstawi odpowiednie potwierdzenia i wystąpi o zapłatę sumy gwarancyjnej. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa o udzielenie gwarancji bankowej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa o udzielenie gwarancji bankowej - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

umowa-o-udzielenie-gwarancji-bankowej-wzor
Umowa o udzielenie gwarancji bankowej - wzór
17