Podanie o przedłużenie sesji – wzór

17 

Przedłużenie sesji egzaminacyjnej to rozwiązanie, z którego może skorzystać student po nieskutecznym podejściu do egzaminów w pierwszym terminie. Jeśli studentowi nie udało się zdobyć wystarczającej liczby punktów ECTS, aby przejść na następny semestr, przedłużenie sesji będzie dla niego najkorzystniejszym wyjściem z sytuacji.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia pisma uzyska on dodatkowy czas na umówienie się z prowadzącym zajęcia na kolejny test, czy egzamin ustny.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Jak przygotować podanie o przedłużenie sesji egzaminacyjnej?

Podanie o przedłużenie sesji student kieruje do prodziekana, który zajmuje się tego typu sprawami studenckimi. Dokument powinien zawierać między innymi dokładne dane osobowe studenta, a także numer albumu, nazwę studiów, rok, stopień i tryb studiowania oraz dane kontaktowe wnioskodawcy.

Ważnym elementem pisma jest również uzasadnienie prośby o przedłużenie sesji, czyli podanie powodu, przez który student nie był w stanie zaliczyć sesji w pierwszych terminach. Dodatkowo, do wniosku warto dołączyć dowody na przytoczone argumenty, np. zaświadczenie lekarskie.

W jakim terminie należy złożyć wniosek o przedłużenie sesji?

Wniosek o przedłużenie sesji należy złożyć niezwłocznie, ponieważ egzaminy odbywają się w tak zwanej przerwie międzysemestralnej, która trwa kilka tygodni. Student nie wie w tym czasie, czy nie zostanie skreślony z listy.

Aby tego uniknąć, powinien jak najszybciej podjąć kontakt z prodziekanem i poprosić go o przedłużenie sesji, a tym samym o więcej czasu na zaliczenie egzaminu i kontynuowanie nauki na kolejnym semestrze. Po złożeniu podania student musi czekać na jego akceptację i odpowiedź.

Jeśli uzyska zgodę, może na własną rękę umówić się z prowadzącym na kolejny egzamin. W tym przypadku zasadniczo nie obowiązują żadne terminy, jednak zawsze warto działać niezwłocznie, biorąc pod uwagę to, że wykładowca może mieć już własne plany. 

Jak uzasadnić wniosek o przedłużenie sesji?

Pismo z prośbą o przedłużenie sesji na studiach wymaga starannego uzasadnienia. Napisanie w nim, że student nie miał czasu na naukę to nieco za mało, aby prodziekan przychylił się do wniosku. Najczęściej studenci jako przyczynę braku możliwości podejścia do egzaminu w pierwszych terminach lub jako przyczynę niezaliczenia egzaminów podają:

  • ciężką chorobę,
  • hospitalizację,
  • pracę zarobkową,
  • konieczność wyjazdu, np. w celu sprawowania opieki nad chorym członkiem rodziny.

Wnioski tego typu rozpatrywane są uznaniowo, zatem warto skrupulatnie przygotować uzasadnienie pisma i dołączyć do niego dokumenty, które świadczą o prawdziwości przedstawionych twierdzeń. Niektóre uczelnie w swoich regulaminach określają konkretne sytuacje uprawniające studenta do przedłużenia sesji, na przykład:

  • kolizja godzinowa egzaminów,
  • wyznaczenie w harmonogramie sesji więcej niż dwóch egzaminów jednego dnia,
  • nieobecność studenta na egzaminie z powodu choroby,
  • szczepienie na Covid-19,
  • szczególne przypadki losowe (udokumentowane), np. wypadek komunikacyjny. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o przedłużenie sesji – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Podanie o przedłużenie sesji - wzór

Aktualizacja: 2023-05-18

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 126

Podanie o przedłużenie sesji - wzór
Podanie o przedłużenie sesji - wzór
17