Rezygnacja ze studiów UŚ – wzór

17 

UŚ, czyli Uniwersytet Śląski, to uczelnia publiczna, z którą student nie podpisuje umowy o kształcenie, jeśli uczy się w trybie dziennym. Niemniej jednak, aby zrezygnować z nauki na UŚ, trzeba dopełnić pewnych formalności.

Warto zrobić to niezwłocznie po podjęciu decyzji o rezygnacji również w przypadku, gdy chodzi o studia płatne. Jeśli student pragnie uniknąć dodatkowych kosztów, powinien sam dopilnować skreślenia go z listy. Studia zaoczne są realizowane ze studentem na podstawie umowy, zatem konieczne będzie jej wypowiedzenie.

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Jak zrezygnować ze studiów UŚ?

Uniwersytet Śląski, jak każdy inny uniwersytet w kraju, ma prawo wydalić z uczelni studenta, który nie wywiązuje się ze swoich obowiązków lub łamie przepisy, w tym także te wewnętrzne, czyli regulamin uczelni.

Jeśli więc student nie pojawia się na zajęciach, nie podchodzi do egzaminów, nie składa pracy dyplomowej, nie zalicza semestru – prędzej, czy później zostanie z uczelni wydalony. Zanim jednak do tego dojdzie minie wiele czasu, dlatego w przypadku studiów płatnych należy spodziewać się naliczenia opłat za czesne aż do momentu wykreślenia studenta z listy.

Czekanie, aż uczelnia sama wyrzuci studenta nie jest więc najlepszym rozwiązaniem i nie dotyczy to jedynie kierunków płatnych.

Również osoby studiujące na UŚ nieodpłatnie powinny dopełnić formalności związanych z rezygnacją, choćby po to, aby móc zapisać się na inne studia, na innej uczelni. Aby oficjalnie wypisać się ze studiów UŚ, należy przygotować pisemną rezygnację skierowaną do dziekana i złożyć ją w dziekanacie osobiście lub listownie. 

Jak napisać rezygnację ze studiów UŚ?

Rezygnacja ze studiów UŚ to prośba o wykreślenie studenta z listy. Należy zawrzeć w niej zatem swoje dane osobowe i identyfikacyjne, a także datę rezygnacji. Pismo adresuje się do dziekana danego wydziału i podpisuje odręcznie.

Wraz z rezygnacją student może zdać również posiadaną legitymację. Wypisując się ze studiów, należy też podbić kartę obiegową, która stanowi dowód na to, że student rozliczył się z uczelnią, zwrócił książki do biblioteki i nie zalega z żadnymi płatnościami. 

Czym skutkuje rezygnacja ze studiów UŚ?

Decyzję o rezygnacji ze studiów można podjąć w każdym czasie, czyli również przed rozpoczęciem zajęć w danym semestrze, czy w trakcie sesji. Uczelnia nie ma prawa karać studenta za taki wybór, dlatego nawet w przypadku kierunku płatnego student nie powinien otrzymać żadnej kary umownej.

Rezygnacja ze studiów wymaga jednak uregulowania płatności za czesne. Jeśli student zapłacił za nie z góry, powinien otrzymać proporcjonalny zwrot za zajęcia, z których nie skorzysta.

Po wypisaniu się z uczelni można odzyskać złożone dokumenty i zapisać się na inny kierunek studiów, na inną uczelnię lub całkowicie zrezygnować z dalszej edukacji. Student nie będzie już w żaden sposób związany z UŚ, ponieważ władze uczelni wykreślą go z listy. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rezygnacja ze studiów UŚ – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Rezygnacja ze studiów UŚ - wzór

Aktualizacja: 2023-05-18

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

Rezygnacja ze studiów UŚ - wzór
Rezygnacja ze studiów UŚ - wzór
17