Wzór umowy akwizycji

17 

Umowa akwizycji jest umową cywilnoprawną, w ramach której akwizytor zostaje zobowiązany do pozyskiwania zamówień na rzecz zleceniodawcy, a także do sprzedaży jego towarów. Natomiast zleceniodawca ma dostarczać akwizytorowi między innymi aktualną ofertę sprzedaży oraz cennik.

Do przygotowania umowy akwizycji, która dobrze zabezpiecza interesy obu stron warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy akwizycji. Wystarczy pobrać go, uzupełnić i wydrukować. Pismo zawiera pełnomocnictwo dla akwizytora.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Przez umowę akwizycji akwizytor zobowiązuje się w sposób ciągły pozyskiwać zamówienia na rzecz zleceniodawcy, czyli szukać nabywców na jego towary oraz dokonywać ich sprzedaży.

Z kolei zleceniodawca ma obowiązek dostarczać akwizytorowi aktualną ofertę sprzedaży i cennik, a także udzielić akwizytorowi pełnomocnictwa do wykonywania wszystkich działań w imieniu zleceniodawcy.

Akwizycja jest formą sprzedaży bezpośredniej. Akwizytor nawiązuje kontakt z klientami i nakłania ich do zakupu towarów zleceniodawcy.

W umowie akwizycji należy określić, jakie wynagrodzenie za swoje działania otrzyma akwizytor. Z reguły przyjmuje ono formę prowizji naliczanej od uzyskanych przychodów, dzięki czemu pełni jednocześnie rolę motywującą.

Umowa akwizycji powinna zostać zawarta w formie pisemnej. Dokument ma regulować warunki współpracy między dwoma podmiotami. W umowie trzeba uwzględnić między innymi dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy, zakres współpracy oraz termin obowiązywania umowy.

Poza tym dokument powinien zawierać upoważnienie dla akwizytora, uprawniającego go do wykonywania w imieniu zlecającego zadań wynikających z kontraktu. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy akwizycji”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy akwizycji

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-akwizycji
Wzór umowy akwizycji
17