Umowny dział spadku samochód – wzór

17 

Jeśli w skład majątku spadkodawcy wchodzi samochód, spadkobiercy mają prawo dokonać działu spadku na podstawie umowy w zwykłej formie pisemnej. Taka umowa może obejmować jedynie część spadku, a także przewidywać spłaty i dopłaty.

Do jej przygotowania warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umownego działu spadku obejmującego samochód. Pismo zawiera wszystkie wymagane elementy formalne. Wystarczy pobrać nasz dokument i uzupełnić brakującymi danymi osobowymi. Dokument należy wydrukować w odpowiedniej liczbie egzemplarzy – po jednym dla każdej ze stron. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Dział spadku na podstawie umowy może mieć miejsce tylko w przypadku, kiedy zgodę na takie rozwiązanie wyrażają wszyscy spadkobiercy. Stronami umowy mogą być wyłącznie spadkobiercy pełnoletni – osoby małoletnie muszą być reprezentowane przez przedstawicieli.

Umowny dział spadku może dotyczyć jego całości lub części, na przykład wyłącznie rzeczy ruchomych. Jeśli dział spadku nie obejmuje nieruchomości, umowę można zawrzeć w zwykłej formie pisemnej – akt notarialny nie jest wymagany.

W umowie o dział spadku obejmującego samochód należy określić między innymi, co jest przedmiotem umowy oraz w jaki sposób strony postanawiają rozdzielić między sobą prawo własności pojazdu.

Umowa może przewidywać współwłasność samochodu, ale również przekazanie go na rzecz jednego ze spadkobierców z obowiązkiem spłaty pozostałych. W takiej sytuacji nabywca samochodu będzie musiał odprowadzić podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie dopłat przewidywanych przez umowę. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowny dział spadku samochód – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowny dział spadku samochód - wzór

Aktualizacja: 2023-07-27

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 131

umowny-dzial-spadku-samochod-wzor
Umowny dział spadku samochód - wzór
17