Umowa o pracę – nauczyciel stażysta – wzór

17 

Z nauczycielem stażystą dyrektor placówki zatrudniającej zawiera umowę o pracę na czas określony. Umowa jest terminowa z uwagi na fakt, że po odbyciu stażu nauczyciel uzyskuje stopień awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego i zostaje zatrudniony na innej podstawie.

Do sporządzenia umowy o pracę dla nauczyciela stażysty warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór – wzór umowy o pracę – nauczyciel stażysta. Dokument został opracowany na podstawie obowiązujących przepisów kodeksu pracy i karty nauczyciela. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Nauczyciel musi odbyć staż, aby uzyskać stopień awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego. Staż nauczyciela odbywa się na podstawie umowy o pracę na czas określony. Stronami takiej umowy są: nauczyciel stażysta i dyrektor placówki zatrudniającej.

Umowę sporządza się na podstawie przepisów karty nauczyciela oraz ogólnych przepisów kodeksu pracy. Pierwsza umowa z nauczycielem stażystą jest umową na czas określony, ale kolejna powinna być już umową na czas nieokreślony lub mianowaniem.

Zgodnie z nowelizacją przepisów, nauczyciel od września 2023 roku rozpoczyna pracę bez stopnia awansu zawodowego. Jeżeli będzie zatrudniony w wymiarze co najmniej jednego wymiaru zajęć oraz zgodnie z kwalifikacjami, to rozpocznie w ten sposób okres przygotowania do zawodu. Trwa on natomiast 3 lata i 9 miesięcy. 

Zasadniczo, nauczyciel rozpoczynający pracę w zawodzie powinien zostać zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas określony – 2 lata – a po tym okresie będzie miał ustaloną ocenę pracy. W przypadku oceny pozytywnej, podpisze umowę o pracę na czas nieokreślony.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa o pracę – nauczyciel stażysta – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa o pracę - nauczyciel stażysta - wzór

Aktualizacja: 2023-05-18

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

umowa-o-prace-nauczyciel-stazysta-wzor
Umowa o pracę - nauczyciel stażysta - wzór
17