Umowa szkoleniowa z pracownikiem – wzór

17 

Umowa szkoleniowa bywa określana mianem „lojalki”, ponieważ wiąże pracownika z pracodawcą na czas określony w zamian za wsparcie finansowe w zakresie doszkalania. Dokument ma regulować prawa i obowiązki stron, zabezpieczając tym samym ich interesy.

Do przygotowania takiej umowy warto wykorzystać profesjonalnie opracowany wzór – wzór umowy szkoleniowej z pracownikiem. Pismo zawiera wszystkie istotne elementy formalne, dlatego wystarczy pobrać je, wypełnić i przekazać do podpisu. 

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Każdy pracownik ma prawo podnosić swoje kwalifikacje poprzez kursy, szkolenia czy naukę na studiach. Może podjąć naukę z własnej inicjatywy lub z inicjatywy pracodawcy. Jeśli pracownik i pracodawca dojdą do porozumienia w zakresie doszkalania, powinni zawrzeć umowę, która pomoże im uregulować wzajemne prawa i obowiązki.

Dokument określa się mianem umowy szkoleniowej z pracownikiem, potocznie lojalki, ponieważ przewiduje ona konieczność świadczenia pracy na rzecz danego pracodawcy przez czas określony. 

Umowa szkoleniowa nie powinna zawierać postanowień mniej korzystnych niż przewiduje to kodeks pracy. Przepisy przewidują natomiast, że pracownik dokształcający się powinien otrzymać od pracodawcy urlop szkoleniowy oraz zwolnienie z całości lub części dnia pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

Dodatkowo umowa może przewidywać takie formy wsparcia dla pracownika jak pokrycie kosztów czesnego, pokrycie kosztów dojazdów i zakwaterowania, czy zwrot kosztów zakupu materiałów szkoleniowych. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa szkoleniowa z pracownikiem – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa szkoleniowa z pracownikiem - wzór

Aktualizacja: 2023-06-01

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 127

umowa-szkoleniowa-z-pracownikiem-wzor
Umowa szkoleniowa z pracownikiem - wzór
17