Umowa dzierżawy – wzór ogólny

17 

Umowa dzierżawy zobowiązuje wydzierżawiającego do zezwolenia dzierżawcy na korzystanie z danej rzeczy i pobieranie z niej pożytków, a dzierżawcę do zapłaty umówionego czynszu dzierżawy. Umowa może dotyczyć zarówno gruntów, jak i rzeczy ruchomych.

Aby ją udokumentować, warto wykorzystać gotowy do wypełnienia ogólny wzór umowy dzierżawy, którego zastosowanie jest w pełni uniwersalne. Druk wystarczy pobrać i uzupełnić odpowiednimi informacjami, a następnie wydrukować w dwóch egzemplarzach do podpisu.

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Dzierżawa polega na odpłatnym zezwoleniu innej osobie na korzystanie z danej rzeczy i pobieranie z niej pożytków. Najczęściej dotyczy nieruchomości, takich jak grunty rolne, ale jej przedmiotem mogą być też rzeczy ruchome, np. samochód.

Umowę zawiera się na czas określony lub nieokreślony. Zawsze należy uwzględnić w niej dane stron i oznaczenie przedmiotu umowy, a także wysokość wynagrodzenia dla wydzierżawiającego.

Wskazane jest, aby umowa dzierżawy bardzo dokładnie opisywała stan techniczny przedmiotu dzierżawy oraz warunki jego użytkowania. Na tej podstawie można ocenić bowiem, czy dzierżawca wywiązuje się ze swoich obowiązków.

Osoba korzystająca z dzierżawionego przedmiotu musi bowiem oddać daną rzecz w stanie niepogorszonym, czyli korzystać z niej zgodnie z umową i zgodnie z przeznaczeniem.

Umowę dzierżawy można wypowiedzieć przed czasem tylko w ściśle określonych okolicznościach, na przykład wtedy, kiedy ma wady ukryte, o których wydzierżawiający nie poinformował dzierżawcy lub gdy ten przekazał rzecz osobie trzeciej bez zgody właściciela.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa dzierżawy – wzór ogólny”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa dzierżawy - wzór ogólny

Aktualizacja: 2023-04-13

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

umowa-dzierzawy-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa dzierżawy - wzór ogólny
17