Umowa darowizny części samochodu wzór DOC + PDF

17 

Umowa darowizny części samochodu prowadzi do powstania współwłasności. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby podarować komuś część praw do majątku rzeczowego.

W celu udokumentowania takiej darowizny, strony mogą wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy darowizny części samochodu w formacie DOC. Druki wystarczy pobrać i uzupełnić odpowiednimi informacjami, a następnie wydrukować do podpisu.

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Darowizna może dotyczyć różnych składników majątku, a nawet ich ułamkowej części. Jeśli darczyńca decyduje się obdarować wybraną osobę częścią praw własności, doprowadza do powstania współwłasności.

Jest to popularne rozwiązanie między innymi w przypadku samochodów. Kiedy auto ma więcej niż jednego właściciela, możliwe jest korzystanie ze zniżek na polisę OC wypracowanych przez bardziej doświadczonego kierowcę. 

Umowa darowizny części samochodu musi określać ułamkowo, jaką część praw własności darczyńca przekazuje obdarowanemu. Z reguły jest to 1/2 samochodu. W umowie muszą pojawić się też takie elementy kontraktu jak dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy czy określenie wartości darowizny. 

Należy pamiętać, że darowizna może wiązać się z obowiązkiem odprowadzenia podatku. Z obowiązku podatkowego zwolnione są osoby bliskie, na przykład małżonkowie czy rodzice i ich dzieci. Poza tym, w przypadku darowizny części samochodu konieczne jest zgłoszenie zawarcia umowy w wydziale komunikacji oraz u ubezpieczyciela.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa darowizny części samochodu wzór DOC + PDF”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa darowizny części samochodu wzór DOC + PDF

Aktualizacja: 2023-04-17

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

umowa-darowizny-czesci-samochodu-wzor-doc-pdf
Umowa darowizny części samochodu wzór DOC + PDF
17