Czym są e-booki?

Czym są e-booki?

Mogłoby się wydawać, że od kilku lat czytanie książek jest niemodne – nic bardziej mylnego. Być może sprzedaż papierowych książek zmalała, jednak samo czytanie ma się dobrze, a to za sprawą książek w formie elektronicznej. E-booki, bo tak fachowo się nazywają mają wiele zalet. Jesteś ciekawych jakich? 

Zalety książek elektronicznych

Ogormną zaletą e-booków jest to, że możemy je wszędzie zabrać i to bez zabierania miejsca w walizce czy plecaku. Dodatkowo nie musimy nosić wielu kilogramów na plecach. Książki elektroniczne możemy czytać niemal na każdym urządzeniu. Smartfon, tablet czy laptop wystarczy odpowiedni program (nawet darmowy!) i już możemy czytać naszą ulubioną książkę. Kolejną ogromną zaletą takich książek jest ich cena. E-booki często kosztują nawet o połowę mniej niż tradycyjna książka. Dla ludzi czytających nałogowo lektury jest to ogromna oszczędność. Poza tym w elektronicznych wersjach często możemy dostać książki, których na papierowym wydaniu są już niedostępne tak zwane białe kruki. E-book dostajemy od razu po zakupie i nie musimy płacić i czekać na przesyłkę co jest kolejną oszczędnością. Na naszym sprzęcie możemy mieć wiele książek elektronicznych co jest przydatne kiedy czytamy więcej niż jedną książkę naraz. 

Zarabianie na e-bookach

Jeżeli nie tylko czytasz książki, ale też sam coś piszesz to pewnie wiesz jak trudne jest wydanie książki na papierze. Musisz znaleźć chętne wydawnictwo na wydanie swojej książki, ponosisz też duże koszty samej produkcji. Wydanie książki w wersji elektronicznej jest dużo prostsze. Po prostu piszesz to na komputerze i kompilujesz w odpowiednim formacie czyli możesz tak naprawdę wydać sam siebie. Sprzedawać książki elektroniczne możesz na wielu różnych portalach czy grupach internetowych. Na Amazonie czyli największym portalu sprzedażowym na świecie są nawet specjalne narzędzia do sprzedaży tego typu produktów. Jeżeli więc chcesz zarabiać na pisaniu książek to wejście na rynek e-booków będzie świetnym wyborem. Wystarczy dobra promocja i ciekawa treść i możesz zawojować internet! 

Share